צבי הנינג'ה – 30 שנה, מקומיקס לתלת-מימד

צבי הנינג'ה – מקומיקס שוליים לאימפריה תלת-מימדית

המותג "צבי הנינג'ה" מוכר כיום כמעט לכל ילד בעולם המערבי, אבל לפני 30 שנה בדיוק הוא אפילו לא היה קיים. קווין איסטמן ופיטר ליירד היו צמד חברים שבמקרה נפל לידם סכום כסף והם רצו לעשות קומיקס, שניהם לא חשבו שאותו הערב שישבו שניהם ועשו סיעור מוחין לרעיון שייתן ביקורת לקומיקס הפופולרי של שנות השמונים – דרדוויל של מארוול קומיקס.

השניים כתבו, ציירו והדפיסו את החוברת הראשונה בהוצאה עצמית מצומצמת של 3250 עותקים, שערכם נעמד היום על המון כסף (אלו ששרדו). הקומיקס הפך לתופעה מסחרית מסחררת ובתוך שנה הצמד קיבלו הצעה לקו של מוצרים הנושאים את דמויות הצבים.

שנה לאחר מכן כבר סדרת אנימציה יצאה לטלוויזיה, זו הייתה מיני סדרה בת חמישה פרקים שרצה בימי שבת בבוקר, תוך זמן קצר נקנתה הסדרה ע"י רשתות השידור וכמות הפרקים הלכה ותפחה…

חוץ מסדרת האנימציה הקלאסית, צבי הנינג'ה המשיכו להתגלגל בכל מיני צורות, סדרת לייב-אקשן, סרט קולנוע, צעצועים ושאר מוצרים וכמובן – בתור קומיקס שבו המשיך הסיפור להתפתח ואימץ את גישת הענקים – מארוול ו-די.סי לריבוי יקומים (multiverse).

בשנת 2007 יצא סרט האנימציה התלת-מימדי הראשון של צבי הנינג'ה, מעביר אותם לפורמט החדש מאותו הרגע, הסרט עצמו היה הצלחה מסחררת כשיצא לאקרנים והיה מועמד לפרס Annie (פרס נחשב בקהילת האנימציה).

בשנת 2012 קנו חברת ניקולדיאון את הזכויות הגלובליות של מותג צבי הנינג'ה לטלוויזיה והוציאו את הסדרה מחדש, הפעם כולה בתלת-מימד, מושפעת המון מהאנימה היפנית ובנויה יותר לקהל צעיר חדש להתאהב בלוחמי הנינג'ה עם שריון!

ועכשיו, 2014, יוצא סרט חדש לגמריי לאקרנים, הדמויות עברו תהליך של עיצוב מחדש והכל שם נראה… טוב, אני אתן לטריילר לדבר בשם עצמו-

קישורים חיצוניים למאמר

http://en.wikipedia.org/wiki/Annie_Award

http://en.wikipedia.org/wiki/TMNT_(film)#Box_office

http://en.wikipedia.org/wiki/Teenage_Mutant_Ninja_Turtles#Television_series

http://en.wikipedia.org/wiki/Teenage_Mutant_Ninja_Turtles_(film_series)

http://www.imdb.com/title/tt0100758/

http://www.imdb.com/title/tt1291150/

 

עוד מידע שיכול לעניין אותך

מעוניינים להיות אנימטורים?

בואו להפוך את האהבה שלכם למקצוע מבוקש בעולם הדיגיטל

מעוניינים להיות אנימטורים?

קורסים מקצועיים

אתם בוחרים היכן ללמוד: מהבית (אונליין) או במכללה בסינמטק ת''א

קורסים לילדים ונוער