מאיה 2014

אז מה חדש במאיה 2014? 

הנה השיפורים העיקריים

מאיה 2014 מפיחה חיים חדשים במקומות שנשכחו בעבר בתוכנה ומגישה למשתמשים רשימת שיפורים וחידושים שהופכים את התוכנה למשהו חדש לגמרי. במאמר זה נסקור כמה מהחידושים והשיפורים המשמעותיים ששיחררה אוטודסק בגרסה החדשה של התוכנה הפופולארית.

בגדול, מה יש לנו שם?

הגרסה החדשה והנוצצת של "מאיה 2014" מציגה סט של תכונות ושיפורים חדשים כגון תכונות חדשות ל modeling (כולל ה (modeling toolkit עורך סט קמטים חדש (crease set editor) , שיפורים בכלי צמצום הפוליגונים וכלי edge flow חדשים, שיפורים שהופכים את הגרסה החדשה למשהו שונה ממה שהכרנו עד היום. בעיקר ניכר מהגרסה החדשה שהחברה המפתחת Autodesk עשתה דבר אחד- הקשיבה ללקוחות שלה ולמדה את הצרכים שלהם.

הגרסה החדשה מציעה גם grease pencil מובנה, תכונות חדשות להדגשה, מערכת viewport messaging חדשה, נוספו אפקטים חדשים לשליטה בצבע, שיפורי אנימציה לינארית וא-ליניארית וללא , retiming התווסף רכיב nConstraint חדש, כמה אייקונים חדשים של nDynamics עוצבו מחדש, תכונות חדשות נוספו ל 2 viewportועוד שיפורים שהופכים את השימוש בתוכנה לחוויה טובה יותר ממה שהורגלנו אליו עד היום. כי ככה זה כשמקשיבים ללקוח.

אז מה חדש? 

הגרסה החדשה כוללת שיפורים ניכרים בטכנולוגיית התצוגה, טיוב מהירות תהליכי העבודה, אפשרויות עבודה משופרות עם כמות גדולה של מידע וסט כלים יצירתי חדש ומלהיב. הנה כמה מהשיפורים והשינויים הבולטים:

תהליך עבודה משופר עם כלי NEX של dRaster

כלי טופולוגיה חדש מבית Symmetry

כלי חדש לציור מהיר

כלי חדש לחיתוך Multi-Cut

הטמעת אלגוריתם חדש המסייע בהפחתת הפוליגונים, כלי חדש מהיר ויעיל יותר

העברה של תכנים למערכות אחרות כולל פורמט Alembic open source exchange

עיפרון ציור חדש Grease אשר כולל תמיכה בתלת מימד

התממשקות עם DirectX 11 של Microsoft עם Maya DX11Shader

שליטה טובה ורחבה יותר בציור

אינטגרציה של גרסה 2.0 של Viewport

פנל חדש וסט כלים לבניית ויצירת מודלים

שיפורים במערכת עריכת Node

תמיכה ב- URI

תמיכה ב- PySide

תראו- מיתוג מחדש!

אחד הדברים הראשונים שתבחינו בו עם תחילת העבודה עם הגרסה החדשה של מאיה , הוא שAutodesk  שינתה ומיתגה מחדש את המראה הכללי והתחושה עבור התכונה, אבל לא  רק. תהליך המיתוג והעיצוב מחדש הוחל ומקיף גם את כל היישומים הנלווים, כולל של אפליקציות התלת מימד,  מסכי פתיחה, האייקונים לשולחן עבודה ושאר הממשקים והחומרים. ניכר כי אוטודסק השקיעו מחשבה רבה והמון עבודה במיתוג ועיצוב מחדש של אחד ממותגי הדגל המובילים שלהם והתוצאה החדשה נעימה לעין, זורמת ומעניקה תחושה חדשה לחוויית העבודה עם התוכנה.


 Modeling toolkit– השינוי המיוחל כבר בפנים 

כחלק אינטגרלי ממערך השיפורים הכולל בתכונה,  Autodeskבאמת לקחו את המושכות קדימה והציגו שיפור וחידוש מדהים לחלוטין לגרסה החדשה של מאיה 2014 בתחום ה modeling, שמעתם נכון- בתחום ה modeling. מדובר בשינוי ושיפור מבורך שנדרש לנוכח הדרישה והביקוש עבורו על ידי בעלי מקצוע.
אחת חדשות הגדולה והמרגשות ביותר היא שAutodesk  רכשו ושילבו את הכלים דוגמנות NEX למאיה, שממלאת פער ודרישה בכלי ה  modeling  של גרסאות מאיה הישנות יותר.  זהו הרבה יותר מפתרון מהיר לצוות הפיתוח של מאיה, הם עשו כל מאמץ כדי לשלב את כלי ה modeling של NEX למאייה, והוסיפו תכונות חדשות ושיפורים NEX עבור גרסאות התוכנה העתידיות.

 Edge flow- ככה עושים את זה כמו שצריך 

שיפור נוסף ומשמעותי ברכיב ה modeling הוא כלי עריכת ה Edge Flow שיאפשר לכם לפצל או לחתוך פרצופים בשורה, ו"לשמר" את צורת פני השטח המיועדת, המשמר את העקמומיות של פני הרשת שמסביב.  פרדיגמת ה edge flowהתווספה גם כאופציה בכל כלי הפיצול והחיתוך, כולל הכלי הסטנדרטי להוספת Edge Loop  כלי הפיצול האינטראקטיביים, כלי Offset Edge Loop Tool וכלי חיבור הקומפוננטות.

שווה? שווה!

ניכר כי Autodesk השקיעו המון מאמץ, מחשבה ומשאבים בגרסה החדשה של תוכנת מאיה. המיתוג והעיצוב מחדש לצד השיפורים המשמעותיים והאינטגרציות המבורכות של רכיבים נדרשים מציגים למשתמשי התוכנה הוותיקים והחדשים כלי עבודה מהמדרגה הראשונה.

לשאלות ובירורים, מוזמנים לפנות אלינו: מכללת אנימאיה.

עוד מידע שיכול לעניין אותך

מעוניינים להיות אנימטורים?

בואו להפוך את האהבה שלכם למקצוע מבוקש בעולם הדיגיטל

מעוניינים להיות אנימטורים?

קורסים מקצועיים

אתם בוחרים היכן ללמוד: מהבית (אונליין) או במכללה בסינמטק ת''א

קורסים לילדים ונוער בקיץ