לימודי תוכנות אנימציה

תעשיית האנימציה פורחת מזה זמן רב וחברות סרטי האנימציה כדוגמת Pixar ו-DreamWorks הפכו לשחקניות רציניות בתעשיית הקולנוע הבינלאומית בכלל והאמריקאית בפרט. אנימציה היא למעשה היכולת להפוך רעיון למשהו חי אליו אנו יכולים להתחבר, לאהוב אותו, לשנוא אותו ולהעריך אותו.
האנימציה היא סוג של אלכימיה המאפשרת יצירת יש מאין תוך שימוש או לימודי תוכנות אנימציה שונות היכולות לקחת שילוב נכון של קווי מתאר וצבעים דוממים ולהפיח בהם חיים על גבי המרקע.

לאן שנישא את עינינו, האנימציה נמצאת שם ועושה רושם כי חדירת האנימציה לחיינו רק התחילה. סרטים מצוירים כבר מזמן אינם מיועדים לקהל הילדים והנוער וכיום ישנם שלל סרטי אנימציה שחדרו לליבם של מבוגרים וילדים כאחד כשהדוגמא הכי בולטת של השנים האחרונות היא דמות האנימציה האהובה – שרק.
אז איך בעצם יוצרים אנימציה על ידי לימודי תוכנות אנימציה? מהן השיטות המודרניות לפיתוח ויצירת אנימציה? בהיסטוריה הרחוקה נעשה שימוש בטכניקת אנימציה ידניות אך כיום בכדי ליצור אנימציה נעשה שימוש באמצעות תוכנות אנימציה מגוונות כאשר כל תוכנת אנימציה היא שונה ובעלת מאפיינים וייעודים שונים.

לימודי תוכנות אנימציה ואנימציה ממוחשבת

המהפכה הדיגיטאלית לא פסחה על תעשיית האנימציה וגם כאן החליפה אנימציה ממוחשבת את האנימציה הידנית. אז מהי בעצם תוכנת אנימציה? זוהי תוכנה המאפשרת את שילוב ושקלול הפרמטרים הרבים המרכיבים את האנימציה הממוחשבת ומעניקים לה את אשליית התנועה. תוכנת האנימציה לוקחת בחשבון פרמטרים כמו זוויות תנועה של דמויות, רמות אור, צל ומיקום הדמות ובעזרת אלגוריתמיים מורכבים מעניקה לדמויות את תנועתם במרחב הדיגיטאלי. בעזרת האנימציה הממוחשבת ניתן לשחק עם הדמות המצוירת כאוות נפשנו כשההגבלה היחידה היא הדמיון האנושי.

תוכנת Maya

כאמור, ישנן הרבה תוכנות אנימציה שונות ולכל אחת מאפיינים משלה ויכולות ייחודיות. Maya היא עוד אחת מתוכנות אנימציה רבות והיא למעשה תוכנת גרפיקה מקצועית המשמשת בין היתר ליצירת אנימציה תלת-ממדית וכל גראפיקה תלת-ממדית אחרת תוכנת מאיה נמצאת בשימוש נרחב בתעשיית משחקי המחשב ובענף האדריכלות בבניית מודלים אדריכליים. בנוסף, תוכנת Maya משמשת גם את תעשיית הקולנוע והסרטים אשר בשנים האחרונות עשתה מעבר לשימוש נרחב בטכנולוגית התלת-מימד. התוכנה מספקת למשתמש בה כלים רבים ליצירת הדמיות, מודלים, אנימציה ועוד הרבה כלים נוספים. קוד הליבה של התוכנה מבוסס על שפת התכנות C++.

עוד מידע שיכול לעניין אותך

מעוניינים להיות אנימטורים?

בואו להפוך את האהבה שלכם למקצוע מבוקש בעולם הדיגיטל

מעוניינים להיות אנימטורים?

קורסים מקצועיים

אתם בוחרים היכן ללמוד: מהבית (אונליין) או במכללה בסינמטק ת''א

קורסים לילדים ונוער בקיץ