יצירת קומיקס

נכון שאין מקום להשוואה לאמריקאיים אך גם הישראלים יודעים להעריך יצירת קומיקס טובה – סופרמןבאטמן וספיידר מן הם רק קצה הקרחון בכל הקשור ליצירות קומיקס בינלאומיותישנו ביקוש הולך וגובר בקרב ילדי ישראל לחוברות קומיקס בשפה העברית אך לדאבונםחסרים יוצרים ישראלים בתחום הקומיקס ולמרות שקיימות גרסאות מתורגמות ליצירות קומיקס שונות עושה רושם כי יש את אלו שמחכים ליצירת מופת אמיתית מפרי עטו של ישראלי.

ליצור קומיקס

אורי פינק היה המאייר המפורסם הראשון שהצליח ליצור קומיקס פופולארי ומהנה. "זבנג!" הייתה אולי יצירת הקומיקס הישראלית הראשונה שהצליחה לעניין קוראים ישראלים רבים וללא ספק ש"זבנג!" ייזכר בתור הקומיקס הישראלי הראשון.

בכדי ליצור קומיקס, יש להתחיל קודם כל בכתיבת עלילה תמציתית שתתאר בגסות את המתרחש ביצירת הקומיקס העתידית. בשלב הבא יש לכתוב תסריט הכולל את עלילת הקומיקס המפורטת כמו גם את הדיאלוגים בין הדמויות. לאחר מכן יש להקדיש תשומת לב מרבית במחקר גראפי שכולל בתוכו את יצירת דמויות הקומיקס ואת הסביבה בה הם פועלים.

שלבים מאוחרים יותר כוללים כבר את יצירת הסקיצה הראשונית, ציור קווי המתאר ובחירת הצבעים וכמובן שלב הצביעה והוספת הטקסטים.

דמויות קומיקס

אין ספק כי המאפיין הבולט ביותר של כל יצירת קומיקס מוצלחת הוא הדמות הראשיתלכל יצירת קומיקס יש את "גיבור העלשלהאו לכל הפחות דמות מרכזיתסביבה מרבית עלילת הקומיקס מתרחשתיצירת דמויות קומיקס מצריכה שקידה רבה במחקר כל דמות ודמות ויש לקחת בחשבון את מעורבותה של כל דמותאת האופי הדרוש ממנה וכמובן יש לחלק את דמויות הקומיקס ל"טוביםו"רעים". 

אין אף יצירת קומיקס בה אין חלוקה של טוב ורע בין הדמויות המרכיבות אותה ותמיד יהיו את ה"חבר'ה הטוביםו"החבר'ה הרעים". יש מקום לסייג אמירה זו ולומר כי אין הכוונה היא לאו דווקא למרכיב הכמותי של הטובים והרעים ויצירת קומיקס יכולה בהחלט לכלול גם את גיבור העל ה"טובואת אויבו המושבע ה"רעכאשר דמויות הרקע עוזרות לחזק את קווי האופי של אחד מהם או של שניהם יחד.

קרא עוד:

קורס קומיקס לנוער

קורס מאיה לנוער

עוד מידע שיכול לעניין אותך

מעוניינים להיות אנימטורים?

בואו להפוך את האהבה שלכם למקצוע מבוקש בעולם הדיגיטל

מעוניינים להיות אנימטורים?

קורסים מקצועיים

אתם בוחרים היכן ללמוד: מהבית (אונליין) או במכללה בסינמטק ת''א

קורסים לילדים ונוער בקיץ