יצירת אנימציה

יצירת אנימציה

אין ספק כי תעשיית האנימציה היא בין התעשיות המעניינות ביותר בתחום הקולנוע המודרני. בזמן האחרון, אין סרט שובר קופות שלא משלב בתוכו איזשהו אלמנט אנימציה כלשהו. לשים את קלאסיקות האנימציה של שני העשורים האחרונים בצד (מלך האריות, צעצוע של סיפור, שרק וכדומה), ניתן להבחין כי גם הסרטים הקונבנציונאליים מתחילים לעשות יותר ויותר שימוש באנימציה. אפשר לקחת לדוגמא את "להרוג את ביל" של קוונטין טרנטינו, בו שולבו סצנות אנימציה יפניות (מנגה) ככלי המספר את סיפורם של חלק מהדמויות בסרט. סרט עכשווי נוסף שללא ספק שולבה בו אנימציה שיצרה סינרגיה קולנועית מושלמת הוא ללא ספק אווטאר. יצירות אנימציה צצות מכל עבר בשנים האחרונות ועושה רושם כי זו רק ההתחלה.

תהליך יצירת אנימציה מתחיל בראשו של אדם בעל דמיון מפותח וצבעוני אך בכדי שרעיונו ירקום עור וגידים או יותר נכון קווי מתאר וצבעים, עליו לעבור לשלב הפיתוח הבא של יצירת אנימציה המהדהדת בראשו.

 יצירת דמויות אנימציה

יצירת אנימציה טובה זקוקה, כמו כל סרט אחר – לדמויות. באנימציה ישנה חשיבות גדולה יותר לדמויות שכן ביצירות אנימציה אנו מתחברים לעתים לדמויות יותר מאשר לעלילת הסרט. דוגמא טובה לכך, לדעת רבים, הוא באגס באני. הארנב האהוב על כולם כיכב בעשרות ומאות סרטוני אנימציה קצרים וארוכים אך מעט מאוד אנשים זוכרים את עלילות הסרטים בהם הוא כיכב, אלא את אופיו הכובש ומלחמותיו הבלתי פוסקות עם יריבו אלמר פאד וידידו דאפי דאק.

שלב יצירת דמויות אנימציה הוא אחד השלבים החשובים ביותר בדרך ליצירת דמויות מוצלחת ויש להקפיד על הפרטים הקטנים ביותר של כל דמות לרבות הבעות פנים, לבוש, סממנים ייחודיים, צבע השיער, אביזרי אופנה כלשהם (כובע, נעליים וכדומה) והחשוב מכל – אופי הדמות.

אנימציה ממוחשבת

הימים בהם אנימטור היה עובד ימים כלילות לציור אלפי דפים שונים שלבסוף ירכיבו יצירת אנימציה שלמה בדפדוף מהיר בין הדפים חלפו מן העולם וכיום האנימטורים יוצרים אנימציה אך ורק באמצעות מחשב תוך שימוש בטכניקות אנימציה ממוחשבת. למרבה הפלא, האנימציה הממוחשבת עובדת על אותו עקרון של אנימציה ידנית הקובעת כי יש ליצור רצף של ציורים אשר כל אחד מהציורים שונה במקצת מקודמו אך ברגע שמריצים את רצף הציורים נוצרת אשליה של תנועה. השוני כמובן בין השיטה הידנית לממוחשבת נעוץ ביכולות המחשב להפיח חיים ביצירת האנימציה שעל המסך.

קרא עוד:

קורס אנימציה תלת מימד

קורס אנימציה קלאסית

עוד מידע שיכול לעניין אותך

מעוניינים להיות אנימטורים?

בואו להפוך את האהבה שלכם למקצוע מבוקש בעולם הדיגיטל

מעוניינים להיות אנימטורים?

קורסים מקצועיים

אתם בוחרים היכן ללמוד: מהבית (אונליין) או במכללה בסינמטק ת''א

קורסים לילדים ונוער בקיץ