מידע על אנימציה קלאסית

קורסי אנימציה אונליין

אנימציה, או בעברית, הנפשה, היא היכולת לייצר באמצעים שונים אשליה של תנועה על גבי המסך.
האנימציה הומצאה לפני מעל מאה שנים ומאז הולכת ומתפתחת בקצב אדיר. בתחילת הפעילות באנימציה, נעשה שימוש בציורים אשר מאיירים היו יוצרים ובאמצעות חיבור של מספר ציורים, אשר כל תמונה מייצגת פריים אחד, נוצרת תנועה אשר אפשר להפוך אותה לקטע וידאו. מאז נוספו שיטות שונות כגון הזזה של בובות או דמויות מפלסטלינה או נייר. לשיטה זו קוראים סטופ- מושן. כיום, משתמשים לרוב באמצעים דיגיטליים על מנת לייצר את הציורים ואת התנועה של הדמויות באנימציה.
אנימציה קלאסית משמשת לא רק ליצירת סרטים מצויירים או מונפשים, אלא גם ליצירת אפקטים ויזואליים בסרטים מצולמים. מאז שנות השבעים המאוחרות נעשה שימוש באפקטים אלה, וכיום נדיר למצוא סרט שאינו עושה שימוש באפקטים מיוחדים או הנפשות ממוחשבות.
את האנימציה מבצעים אנשי מקצוע הנקראים אנימטורים. האנימטורים משולבים בתחומים רבים בתעשייה וניתן למצוא אותם בתעשיית הפרסום, הדוגמנות, סדרות הטלוויזיה המונפשות והמצולמות וכמובן תעשיית הקולנוע, בין אם בסרטים מונפשים או סרטים מצולמים.

לימודי אנימציה קלאסית

את מקצוע האנימציה, על שלל תחומיו, ניתן ללמוד במספר שיטות שונות. בין היתר ניתן ללמוד אניצמציה תלת מימדית, הדמיות, פיסול דיגיטלי ולימוד בתוכנות שונות כגון ZBrush או אפטר אפקטס אך הבסיס להכל הוא קורס אנימציה קלאסית.
בקורס זה לומדים את הבסיס וההסטוריה של עולם האנימציה והעקרונות המרכיבים את עולם זה.
במהלך הקורס לומדים את יצירת האנימציה הקלאסית ומתרגלים את עקרונות השיטה. לאחר לימוד היצירה, הכולל לימוד התוכנות הרלוונטיות לתחום, הסטודנטים מחזקים את הטכניקה עד לרמה המאפשרת השתלבות בתעשיית האנימציה. חשוב לדעת שבסיום הקורס התלמיד מקבל תיק עבודות אשר יסייע לו להציג את יכולותיו בראיונות העבודה.

שכר בתחום האנימציה

אנימטור נחשב לבעל מקצוע אשר מרוויח טוב. כמה טוב? בעיתון The Marker פורסם כי תחום האנימציה הוא בין המקצועות הרווחיים ביותר לעצמאים צעירים. נתון כזה מתאפשר בזכות העובדה שבאמצעות אנימציה אין הגבלה לסוג היצירה שניתן להפיק ואפשר להגשים כל תוכנית או חלום של מזמין העבודה. בין אם זה סרטון תדמית לחברה מסוימת, פרסומת או הצגה של מוצר. לכל מטרה שהיא, ניתן לייצר אנימציה בעיצוב והתאמה אישית ואין תחליף לאנימטור למטרה זו.
אנימציה קלאסית היא תחום אשר קיים עשרות שנים אך ממשיך לצמוח ולהתפתח משנה לשנה. האנימציה הכרחית לתעשיית הסרטים, הפרסומות והסדרות והאפשרות שמקצוע זה ייעלם אינה אפשרית.

עוד מידע שיכול לעניין אותך

מעוניינים להיות אנימטורים?

בואו להפוך את האהבה שלכם למקצוע מבוקש בעולם הדיגיטל

מעוניינים להיות אנימטורים?

קורסים מקצועיים

אתם בוחרים היכן ללמוד: מהבית (אונליין) או במכללה בסינמטק ת''א

קורסים לילדים ונוער