לימודים של אנימציה

בימים אלה, כמעט כל ביקור בבית קולנוע מכה בתדהמה. בסרטי הקולנוע החדשים שמופיעים כל יום בשנים האחרונות אפשר לראות תמונות שבחלומות הפרועים ביותר לא הייתם מדמיינים שייתכן לביימן: בניינים מתפוצצים, אנשים מעופפים, דמות מצוירת שולחת יד לגעת במצחם של הצופים ועולמות בלתי אפשריים נבראים. איך זה ייתכן שדרקון תלת מימדי מצמיח עשרות ראשים בשבריר שנייה? הפלאים האלה הם פלאי האנימציה שכדי להציגם נדרשת עבודה יצירתית ומומחיות היוצאת מן הקופסה הצרה של המציאות היומיומית בה הנהג תקוע בפקק תנועה ללא יכולת להמריא מעל העיר. בתחום האנימציה לימודים הם חלק בלתי נפרד מההכשרה המקצועית.

לימודי אנימציה כוללים את הכלים הטכנולוגיים המתוחכמים ביותר שקיימים כיום- למשל, את תוכנת 'מאיה'. אפשר ללמוד את התוכנה המאפשרת יצירת עולמות מלאים בקורס מאיה שנערך במכללת אנימאיה ללימודי אנימציה. אם תרצו, תוכלו להגשים את החלום הפרוע והמסעיר ביותר ולהפכו לסרט משלכם. תוכנית הלימודים של מכללת אנימאיה מציעה את הידע המקצועי המעודכן ביותר בתחום האנימציה. לימוד תוכנת מאיה לאנימציה יכול לסייע לכם לממש כל מצב מדומיין, החל מן החיים בתוך קן נמלים וכלה בגלקסיה שלמה ולשלב אותו בתסריט הניתן לבימוי ועריכה. לימודי אנימציה במסגרת קורס מאיה יאפשרו לכם להשתתף ביצירתם של סרטים שהקהל לא יבין כיצד מישהו היה יכול להעלות על דעתו את הפעלולים שבהם.

לימודי אנימציה תלת מימדית במכללת Animaya

מכללת אנימאיה מתמחה בהקניית הידע הדרוש להפעלת הטכנולוגיה המורכבת שיכולה לכאורה לבטל את כוח המשיכה ולמנוע את נפילתו של גיבור על לתהום. אולם צריך ללמוד את המקצוע המורכב והעתידני הזה ביסודיות ממנחים מקצועיים המגיעים אל כיתות ואולפני הלימוד מן העבודה בשטח – כלומר מאולפני האנימציה הגדולים בעולם ומתוך התעשייה. אפילו בחירת המכשור דורשת מומחיות וניסיון ולכן סגל מכללת אנימאיה מעודכן בכל ההתפתחויות הטכניות. המכללה מציעה גם ציוד חדשני- הרי מעבר לידע נלווה באמנויות הציור ובצילום צריך להפעיל ציוד יקר- מחשבים, תוכנות, מצלמות, חדרי הקרנה וציוד סאונד ברמה מקצועית. במבט רחב על עולם האנימציה לימודים במכללת אנימאיה מציעים את כל התנאים הללו לתלמידים, כדי שיהיה ערך ללימודיהם בשוק העבודה בתחום.

אנימטורים מקצועיים ויוצרים העוסקים באנימציה צריכים לשלוט בהיבטים המגוונים של תחומי ידע רבים. מצד אחד, הם צריכים להיות מיומנים באמנויות הציור, הרישום והצילום. צריך לעצב דמויות על כן הציור, להפיח בהן רוח חיים כך שיעוררו הזדהות כאילו היו שחקנים בשר ודם. מצד אחר, הם חייבים להיות מיומנים בתפעול מחשבים וציוד נלווה. צריך להבין את השפה הקולנועית, לדעת לכתוב סיפור, לפתחו, לבנות דמויות ולהציג תסריט נהיר. בתחום האנימציה לימודים הם חלק קריטי בהכשרה הראשונית ובהמשך ההתמקצעות השוטפת. צריך לספק את כל הכלים ליצירה וצריך לכוון את התלמידים להתמחות, כדי שיוכלו להשתלב בהפקות שבהן מצוות כל חבר צוות למשימה ייחודית. צריך לפתח את המיומנות לעבוד בצוות גדול ולהפיק ביחד, במאמץ מאורגן, יצירה מרשימה. מכללת אנימאיה מציעה תוכנית לימודי אנימציה מגוונת, לרבות קורס מאיה ייעודי, ומציעה את הידע העדכני הנדרש כדי לעבוד עכשיו.

תוכנת מאיה לאנימציה נוצרה על ידי מהנדסים בשיתוף פעיל עם אנשי תעשיית האנימציה החדשנית, המתפתחת בצעדי ענק. תוכנה כזו מאפשרת לצופה להרגיש כאילו הוא עצמו מצטמק יחד עם עליסה בארץ הפלאות והופך לענק בתוך הסרט, שסיפורו קורא תגר מטבעו על המציאות מחוץ לאולם. תוכנת מאיה מחוללת פלאים חזותיים, אך אי אפשר להשיג תוצאה כזו ללא עבודה קפדנית ומדוקדקת על כל פרט מן הרישום הקווי והסכמטי עד ליצור חי תלת ממדי באור הטבעי של ניו יורק או הקוטב הדרומי. לכן באנימציה לימודים הם מעגל אינסופי. בקורס מאיה של מכללת אנימאיה לומדים להנפיש את הדבר שהרגע שרבטתם בעיפרון על הנייר. הקורס מוביל את התלמיד למוצר מוגמר – סרט אנימציה תלת-מימדית הדומה למה שיוצרים באולפני האנימציה הגדולים בחו"ל. באנימציה לימודים הם תהליך מתמשך, ועם הידע שרכשו במהלך לימודי אנימציה במכללת אנימאיה עשויים מסיימי קורס אנימציה לעבוד אפילו באולפנים הגדולים בעולם. בהתאם, לימודי אנימציה במכללת אנימאיה הם יתרון ברור, ובייחוד עבור תלמידי קורס מאיה המתקדם. מעל לכל צריך להיות מודעים שהאנימציה היא מקצוע אשר מתפתח בצעדי ענק מיום ליום- אי אפשר להישאר מאחור.

עוד מידע שיכול לעניין אותך

מעוניינים להיות אנימטורים?

בואו להפוך את האהבה שלכם למקצוע מבוקש בעולם הדיגיטל

מעוניינים להיות אנימטורים?

קורסים מקצועיים

אתם בוחרים היכן ללמוד: מהבית (אונליין) או במכללה בסינמטק ת''א

קורסים לילדים ונוער בקיץ